blog vašeho vlkodlaka šibala

Je snadné zapomenout na to co je a vrátit se do reality těžší

CHAT

Anketa

Statistika

Kalendář

Když tě život nemá rád

4.- Bradavice

Sláva nazdar výletu, výletu, výletu. Fantazie už je tu :-D :-D
Tuto kapitolu bych chtěl věnoval Gilovi, který 6.1.2007 oznámil, že si dává pauzu, aby nabral nový elán J. Doufám, že se brzy vrátí mezi nás autory a vyrazíš nám dech nějakou jako vždy skvělou kapitolou. Tak hodně fantazie J
 
 

Patrik, David, Rik, Tom a Ilga strávili v temném sídle několik let, než s nimi byl Voldemort spokojen a rozhodl se je poslat do Bradavic. Byly rozděleni do takového rodinného kruhu. Ilga s Davidem, byly dáni Malfoyovým, protože měli oba světlé vlasy (i když je měl David trochu tmavší J) a Rik, Patrik a Tom byli dáni Lestrangeovým (jelikož na Craba a Goyla, nebyl ani jeden zdaleka podobný J). Všech pět bylo seznámeno s Dracem Malfoyem, protože o tom jakožto jejich příbuzný musí vědět. Draca si ale ani jeden z nich neoblíbil a bavili se s ním co možná nejméně. Teď ale seděli v jednom z kupé Bradavického expresu a zrovna před chvílí odpálkovali Draca, který si k nim chtěl přisednout (blbec, vždyť si musel všimnout, že ho nemají v lásce). Patrik s Davidem hráli šachy a ostatní si po dobu cesty četly. Když dorazili na nádraží, tak se vydali s prváky přes jezero. Potom už jen čekali, kdy na ně při zařazování přijde řada. Brumbál tedy vstal a dal menší proslov.

„Pánové Lestrangeovy, slečna Malfoyová a pan Malfoy, k nám přestupují z Kruvalské akademie.“to bylo vše co řekl a posadil se. Přitom pozoroval naši pětici, kteří byli jeden po druhém zařazováni do Zmijozelu. Když byli zařazeni i  oni, tak se znovu postavil a říkal ty své obvyklé zahajovací keci. Po večeři pak byli odvedeni na kolej, kde zaspali nerušeným spánkem. 

…………………… 

Byli na škole teprve měsíc a už je nesnášeli všichni kromě zmijozelské koleje a Snapea. Dokonce i duchové na ně nadávali a Protiva se jim vyhýbal velkým obloukem. Ze všech nejvíc je ale nesnášel školník Filch. Není divu, když všude dávali pastičky a nejednou se stalo, že se do nich chytli, profesoři, duchové, Protiva a nebo školník s paní Norrisovou. Přestože všichni věděli, že ty pastičky, naschvály a lumpárny dělají oni, tak jim to nikdo nemohl dokázat, jelikož měli pokaždé alibi. Paní Norrisová měla dokonce dvoutýdenní trauma, když se na ni vrhly očarované kartáče. Shodili ji totiž do čtvrtmetrové díry plné vody, která se tam z ničeho nic objevila a začali ji drhnout, až jí chlupy padali. Ale teď k současnosti. Pastička byla nachystaná a teď právě přidělávali na stěnu něco jako mudlovskou kameru, aby věděli kdo a jak se jim chytl na lep. Kamera byla samozřejmě neviditelná, jinak by to bylo moc nápadné. A teď honem všichni pospíchali co nejdál od místa činu, zajišťovat si alibi a ty se nejlíp zajišťují v knihovně. 

………….. 

Všech pět bylo v KNP (našli ji náhodou nedávno) a smáli se jako diví. Právě totiž zjistili, kdo jim sedl na lep. Ten dotyčný byl Albus Brumbál a ani si nedokážete představit, jaký to pestrý má slovník J. Brumbálovi se totiž vlasy a vousy obarvili na zeleno a narostli mezi nimi kytičky a ještě ke včemu vypadali jeho ruce jako listy (dlaně mu samozřejmě zůstali J) a místo dvou noh měl několik kořenů, takže vypadal totálně směšně. Kdokoliv ho potkal, tak na něj nejprv vyvalil oči a potom se začal úplně šíleně smát, ale jelikož Brumbálův pohled vraždil, tak zdrhali se jít vysmát jinam a povědět o Brumbálově vzhledu ostatním. 

………….. 

Po čtyřech dnech se Brumbálova “imige“ vrátila do normálu a on si nechal zavolat naši pětici. Když přišli a posadili se na židle, tak Brumbál začal. 

„Nechápu co tímhle sledujete, ale až na vás budu mít nějaké důkazy, nejspíš vás nechám vyhodit ze školy. Tak ale začnem pátrat… Kde jste byli v pondělí ve čtyři hodiny odpoledne?“odpovědi se chytil Tom. 

„Profesore Brumbále. Nechápu, proč nás všichni podezřívají. Proč bychom něco takového dělali? Kdyžtak na nás stejně nemáte jediný důkaz, tak proč jsme pořád středem podezdření?“když se Brumbál nadechoval k odpovědi, převzala slovo Ilga. 

„A mimo to, chtěl jste vědět kde jsme byli. Byli jsme v knihovně a šli jsme tam hned po škole. Dělali jsme si tam úkoly a potom četly knihy o zajímavých věcech, či tvorech. Pár jsme si dokonce půjčili. Madam Pinceová je nám svědkem.“teď zas převzal štafetu Patrik. 

„Jestli chcete, my vám ty knihy ukážem, máme je s sebou, jelikož jsme je dnes chtěli vracet.“ 

„Tak já si tedy půjdu promluvit s madam Pinceovou.“ 

„Klidně.“prohlásil David. 

„Tak už vypadněte.“vyháněl je Brumbál z pracovny, nechtěl je už ani vidět. Když procházeli dveřmi, tak se ještě Rik otočil a drze se zeptal: 

„Nemáte náhodou nějaké fotky, kde vypadáte jako kytka? Chtěl bych to vidět a co vy? Viděl jste se?“Brumbál vstal ze židle a zařval: 

„VYPADNĚTE!!!!!“to už ale Rik zabouchl dveře a s ostatníma se šíleně smál.

Poslední komentáře
27.02.2007 22:52:15: Já vim že ne... jenom říkám svůj názor, to je celý
27.02.2007 19:54:39: Hary nemůže být stále ten hodný
27.02.2007 19:34:19: To je škoda, mám ráda, když je Harry prostě "ten dobrej", ale co se dá dělat, zase je to něco novýho...
27.02.2007 18:49:56: no rozhodně to neplánuju
 
Proč si hledat přátele, když tě většinou zradí? Snad protože věříš že jsou jiní, snad protože jsi sám, či už jsi propadl zoufalství?