blog vašeho vlkodlaka šibala

Je snadné zapomenout na to co je a vrátit se do reality těžší

CHAT

Anketa

Statistika

Kalendář

Harry Potter a síla samoty

4. kapitola

 
Ticho za chvíli nahradilo mluvení všech přítomných. Někteří se dohadovali kdo to byl a jiní zase obdivovali jeho moc. Jediný, kdo se nezapojil do rozhovoru byl Brumbál, který stále hleděl na místo, kde před chvílí zmizel Niemand. Připadal mu známí i neznámí zároveň. A za chvíli se přemístil na ústředí i s ostatními.
Harry se přemístil k sobě domů.
„Asi bych už měl mí plášť v pohotovosti. Co myslíš Gerne?“ zeptal se Harry svého výra, který na něj každý den čekal, až se vrátí. Gern zahoukal na souhlas a Harry mu na očích viděl větu: ´Už bylo na čase.´ Harry se na Gerna usmál a vydal se do podzemí. Ještě před tím, ale navštívil pracovnu, kde si z poličky vzal knihu s kouzli, vedle níž, byl postavený německý slovník. Na chvíli se zapřemýšlel. ´Ještěže nevědí, že umím německy. Vlastně se jí učím teprve od té doby, co jsem utekl. To jim s takovou dojde až za spoustu let.´ usmál se a konečně se šel naučit kouzlo, kterým se dalo měnit oblečení.
Brumbál seděl ve své kanceláři v Bradavicích a přemýšlel o Niemandovi. Najednou někdo zaklepal a tak ho vyzval dovnitř. Vešli Ron s Hermionou, kteří vypadali strašně od strachu o kamaráda. Brumbál je vyzval aby řekli co chtějí.
„Už jste našli Harryho?“ zeptala se prví Hermiona. Brumbál se na ně smutně podíval a řekl jim, že ne.
„Pane profesore, mám dojem, že jste zamyšlenější než dřív.“Chytla se slova opět Hermiona.
„Máte pravdu slečno Grangerová. Máme tu pomalu záhad až nad hlavu. Dalo by se to říct jako: někdo schází a někdo přebývá.“ Brumbál se na ně podíval, aby zjistil, jak zareagují. Ti se na něj nechápavě podívali a poprvé za tu dobu, promluvil Ron.
„Přebývá? Jak někdo může přebývat?“
„Objevil se dnes na Příčné ulici a neměl strach z Voldemorta, což  znamená, že ho zesměšňoval atd. ale takových lidí moc není. Znám každého, kdo se nebojí vyslovit jeho jméno, ale tenhle je mi neznámí.“ Dořekl zamyšleně Brumbál.
„A víte jak se jmenoval?“ zeptala se Herm.
„Představil se nám jako Niemand. Nic jiného o něm nevíme, ani jak vypadá.“
„Niemand znamená německy nikdo,“vyhrkla na ně po chvíli Mia,“takže se poptejte těch, kteří umí německy, třeba na něco narazíte.“ Ron jí začal hořečně přikyvovat a Brumbál se na ně usmál.
„Děkuju za radu.“ Řekl a potom se rozloučili a on se zase ponořil do vlastních myšlenek.
Harry za půl hodiny uměl kouzlo na měnění oblečení úplně perfektně. A tak se šel znovu učit němčinu, aby se to naučil co nejdřív. Jak tak seděl v pracovně nad slovníkem, dostal chuť zajít si znovu na Příčnou. Kouzlem na sebe hodil Modré rifle a černou mikinu s kapucí. Potom se přemístil.
Když tak procházel kolem výloh, tak ho upoutal jeden lektvar, který měl popisek: Lektvar hojící kouzelné jizvi. Nový výrobek. Zašel do krámku a jeden si koupil, že to doma vyzkouší. Přemístil domů a ulehl do postele, protože si přečetl, že se po tom lektvaru usíná. Vypil ho a za chvilku usnul.
Žádné komentáře
 
Proč si hledat přátele, když tě většinou zradí? Snad protože věříš že jsou jiní, snad protože jsi sám, či už jsi propadl zoufalství?