blog vašeho vlkodlaka šibala

Je snadné zapomenout na to co je a vrátit se do reality těžší

CHAT

Anketa

Statistika

Kalendář

Harry Potter a síla samoty

23. kapitola

VESELÉ VELIKONOCE ;-)
Byla noc posledního dne prázdnin a James si četl jednu zajímavou knihu. Pak ji zaklapl a podíval se na čas. Bylo za pět minut jedenáct. Rozhodl se, že už půjde spát, ale předtím ještě zkontroluje ty tři raubíře. Hess spal. Mek spala. Gil spa… ne, Gil nespal. Gil se totiž pokoušel chytit plyšového medvídka, který levitoval půl metru nad ním.
„Gile, co děláš s tím medvídkem?“Gil se na něj otočil se slzami v očích a plačtivě spustil.
„Orion mi tu celou dobu utíká.“
„Tak si vem jinou hračku na spaní Gile.“
„Ale já chci Oriona.“
„A Orion zřejmě nechce spát s takovým nedobrým chlapečkem jako jsi ty. Kdybys byl hodnější, třeba by ti neutíkal.“Gil se po těchto slovech už opravdu rozbrečel.
„Ale Gile, já to tak nemyslel. Já ti toho medvídka sundám.“tentokrát se Gil rozzářil jak sluníčko. James přešel k Orionovi a chytil ho. Když chtěl dát ruku s medvídkem tak, aby na něj Gil dosáhl, tak to nešlo. Medvídek jako by byl k tomu vzduchu přilepený.
„To má zas kdo na svědomí.“pronesl nahlas, ale v duchu nadával. Zatlačil oběma rukama na medvídka a ten se pohnul o pár centimetrů. Pak najednou se medvídek jakoby odlepil ze vzduchu a James sebou flákl o zem, načež medvídek vyletěl zase trochu víš. James se tedy s nadáváním zvedl a pokoušel se s medvídkem pohnout. Nic. Ani jedním směrem se Orion nepohl ani o milimetr. James si naštvaně sedl na zem a oči upíral na Oriona. Pak se ale Gil přiblížil k medvídkovi a jelikož teď byl mnohem níž než předtím, tak si ho jednoduše vzal, načež James vyvalil oči, dolní čelist mu klesla až na zem a jazyk se rozjel jak koberec půl metru před něj. Když si uvědomil, jak musí vypadat, tak rychle vrátil oči do důlků, jazyk sroloval zpátky a čelist poslal výtahem do nejvyššího patra (tzn. do normálu). Zahnal Gila do postele a sám se vydal do říše snů…
………………….
„Vstávej Jamesi, dělej.“budila Mek ráno Jamese.
„Ještě jedno tisíciletí.“zamumlal James a zahrabal se pod peřinu. Mek se tedy odhodlala k radikálnímu řešení.
„VSTÁVAT, JSOU TU SMRTIJEDI!!!“zakřičela mu do ucha. James na to hned vyletěl z postele a vychrlil:
„Kde? Co? Kdy? Kde? Proč?“nacož Mek dostala úplný záchvat smíchu a raději zdrhla pryč. Když James pochopil co se tu vlastně dělo, tak na sebe naházel oblečení a rychlostí blesku se vyřítil do kuchyně, kde se všichni tři raubíři smáli, protože Mek těm dvoum všechno řekla.
„Těš se Mek za dva dny.“ohlásil jí James zlomyslně s úšklebkem na tváři. Na to Mek zbledla, nevědíc co od něj očekávat.
„Tak a teď se nasnídáme. Pak si půjdete zabalit a nechci slyšet žádné odmlouvání a žádné čarování. Je to jasné Mek?“ zeptal se jí varovně James, protože věděl, že nesnáší balení. Zvlášť když jí zakáže kouzlit.
„Jo. Je mi to naprosto jasný. Ale proč to nikdy nesmím zabalit kouzlem?“zeptala se nakonec naštvaně.
„To víš, mám pak od tebe pokoj.“odpověděl jí s úšklebkem. Pak se ale pustil do snídaně, kterou jim Kelly připravila.
…………………..
Byly čtyři hodiny a James právě s Gilem kontrolovali jeho věci.
„Oblečení máš?“ptal se už na několikátou otázku James.
„Mám.“odpověděl už po několikáté Gil.
„Oblíbené pohádky máš?“
„Mám.“
„Pastelky máš?“
„Mám.“
„Oriona máš?“
„Má… nemám.“vyhrkl a vletěl pod peřinu, kde se snažil najít svého oblíbeného medvídka. Když z pod ní vylezl, měl úplně rozčepýřené vlasy, ale hlavní bylo, že měl Oriona.
……………………
„Tak fajn, věci máme v Bradavicích. Zvěř tam také je. A teď už jen my. Za dvacet minut je šest, což znamená, že máme nejvyšší čas. Vás dva tam přepošlu a ty mě Mek přivoláš. Gila za celou tu dobu nepustím, takže žádný strachy.“s tím Mek a Hesse poslal do Bradavic a sám s Gilem na rukách (a ten s medvídkem na rukách) vyčkával. Pak ucítil začátek přenosu, načež po něm nebylo ani stopy.
…..
Přenesl se před vchod do Velké síně, kde na něj čekali Mek s Hessem. Po schodišti sestupovalo pět Nebelvírských dívek, které se trochu opozdili. Když si jich dívky všimli, tak k nim přiběhli spustili:
„Jé, pane profesore, to je Váš syn?“konečně se mohli zeptat. Zeptali se ale povětšinou zklamaně, protože všem dívkám na škole se James líbil.
„Ne, to je Mečin bráška.“ukázal posunkem na Mek, která stála opodál. Dívky se rozzářili s tím, že ještě mají naději.
„Ale teď by jsme měli jít na večeři.“zakončil to James a vydal se do síně a Gila, kterého sundal z ruk vedl za ruku.
Ti kteří Gila ještě neviděli, si ho se zájmem prohlíželi a některé dívky se rozplývali nad jeho roztomilostí, kterou mu ještě dodával medvídek, kterého držel v ruce.
Když si James sedl vedle obávaného profesora lektvarů a dal si Gila na klín, tak se Gil nějakou tu chvíli pokoušel strachy dostat co nejdál od Snapea. Když pak přišel na to, že mu vlastně neudělá nic jiného kromě zlých pohledů, začal se o něj zajímat. Kopal ho do nohy, tahal za hábit, až mu jídlo padalo (protože ho tahal většinou za ruku), strkal méďu do jídla a nakonec ho tahal za vlasy, načež se na něj podíval svým nejmrazivějším pohledem jakého byl schopen. Gil na něj vyplázl jazyk a ještě po něm schválně hodil bramboru. To už toho ale měl Snape dost a zakřičel tak hlasitě, že ho museli zaslechnout i ti nejvzdálenější ufoni:
„TO BY UŽ STAČILO PANE EVANSI!! UDĚLEJTE SI S TÍM SPRATKEM NĚCO!!!“nato všichni studenti otočili zrak jejich směrem.
„Když dovolíte profesore Snape. Tak na takovouhle konzultaci jste si mohl vybrat diskrétnější místo než je Velká síň.“řekl Snapeovým směrem James a pak se napil.
„Je mi jedno kde právě jsme, ale dejte si toho spratka někam.“zasyčel Snape nenávistně.
„Já k tomu nevidím důvod.“štval James Snapea dál.
„Pro Merlina, takhle mě dokázal naštvat jedině Potter!“James ztuhl a v jako kouzlem utišené síni bylo slyšet rozbití poháru. To Mek upadl pohár na zem, protože Snapeovy slova slyšela jasně, jako většina síně. James se tedy bezeslova zvedl a i s Gilem (a ten s medvídkem Orionem) odešel ze síně. Po jejich odchodu se v síni rozpoutala živá debata, do které se nezapojovala pouze Mek, která stále seděla skoprněle na svém místě…
Poslední komentáře
12.07.2007 11:58:34: Napíšeš prosím další kapitolu? Tahle povídka se mi líbí.smiley${1}smiley${1}
29.06.2007 20:15:20: ja chcem kapitolkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu !!!! :´(
28.05.2007 17:15:45: ou.. tak to abych si tě nějak udobřil co? PS: jak moc se zlobíš? (to abych věděl jestli je opravdu ...
26.05.2007 08:13:25: SiBi!!!!Musis nas takhle napinat ????!!!!!Ja se zlobim!!!smiley${1}smiley${1}
 
Proč si hledat přátele, když tě většinou zradí? Snad protože věříš že jsou jiní, snad protože jsi sám, či už jsi propadl zoufalství?