blog vašeho vlkodlaka šibala

Je snadné zapomenout na to co je a vrátit se do reality těžší

CHAT

Anketa

Statistika

Kalendář

Harry Potter a síla samoty

22. kapitola

Druhý den vstal James brzo ráno. Potají vyzdobil všechny ložnice. Bohužel v poslední neměl štěstí a to zrovna v Gilově. Gil už nespal a seděl na posteli. James si k němu přisedl.
 
„Gilečku, proč ještě nespíš?“zeptal se ho.
 
„Čekám tu na tebe.“řekl mu Gil.
 
„A proč?“zeptal se ze zájmem.
 
„Já chci vidět ty kouzla kterými to tu zdobíš.“
 
„Jo tak proto. Tak jo. Můžeš se dívat.“dořekl a vyčaroval mu tam výzdobu. Gil se na to se zájmem díval. Pak ještě vyzdobil zbylé místnosti. Celou dobu měl Gila za zády. Do spojovací místnosti (vzpomeňte si na popis domu, především na místnost kde jsou dveře do všech pokojů a ven) přičaroval stromeček, že ho potom společně ozdobí. Zašli do kuchyně na snídani a za chvilku došli i Mek s Hessem.
 
„Tak co říkáte na výzdobu vy dva spáči?“zeptal se jich James.
 
„No je to hezký a co na to říká Gil?“optala se Mek.
 
„Gil mě celou dobu sledoval, no a co ty hessy?“
 
„Je to hezký, ale musím podotknout, že jsi zapomněl ozdobit stromeček.“
 
„Ó to ne, nezapomněl. Stromeček budeme podle zvyku téhle domácnosti zdobit
všichni.“vysvětlil mu James.
 
Po snídani vešli do sp. Místnosti a James vyčaroval různé ozdoby na stromek. Všichni se tedy dali do věšení ozdob. Pomáhal i Gil, kterého když tak James vyzvedl, aby to mohl věšet i výš. Vykládali si při tom různé historky.
 
Ani se nenadáli a byl večer. Když se člověk dobře baví, tak vše rychle uteče. Vešli do kuchyně na večeři. V kuchyni to krásně vonělo jako vždy, jen měli trochu větší hostinu než obvykle. Další neobvyklost byla tři bidýlka, místo dvou. Hedvika se rozhodla zůstat u svého pána. Takže už neměli jenom Gerna a Hurka, teď měli i Hedviku. Po večeři si ještě zahráli pár her a když se uláželi ke spánku, tak bylo 11 hodin. James ještě před spaním odteleportoval dárky svým známím.
 
„Jamesi.“zašeptal mu někdo do ucha a zatřásl mu ramenem. James se podíval po narušiteli spánku a uviděl Gila. Podíval se na hodinky, které si kdysi pořídil a zjistil že jsou dvě ráno.
 
„Gile, co se děje? Vždyť jsou teprve dvě.“
 
„Když já nemůžu usnout.“
 
„To jsi byl celou dobu hore?“
 
„Byl.“
 
„Tak si pojď lehnout sem ke mně.“řekl a odsunul se trochu dozadu. Gil mu tam hupsnul a přitulil se k němu.
 
„Spinkej Gilečku můj malý.“řekl a objal ho. Gil po chvilce opravdu usnul.
 
Když se james znovu probudil tak bylo 9 hodin. Gil spokojeně spal přitulený k němu a na rtech mu hrál lehký úsměv. Pohladil ho po hlavičce a znovu zavřel oči.
 
Kdy o půl hodiny později znovu probudil, tak se na něj Gil díval.
 
„Dobré ráno Gile.“
 
„Tobě taky.“
 
„Tak pojď, jdeme na snídani.“řekl a vymotal se spolu s Gilem z postele. Vešli do kuchyně a chvilku po nich Mek s Hessem (to bude asi tradice).
 
„Tak jak jste se vyspali?“
 
„Výborně.“odpověděl Hess.
 
„Já taky, ale jaktože jste vy dva zase hore dřív než my, to je nějaká tradice, nebo co?“
 
„Gil včera nemohl usnout a tak se u mě ve dvě stavil. Spíš mě probudil, no a tak jsme spali spolu. To by ses divila jak rychle potom usnul.“
 
„Tak jdem na ty dárky ne?“vyhrkla po snídani Mek a hnala se ke stromečku. Jamese rozesmála její nedočkavost. Po chvilce ji následovali i oni.
 
Všichni si prohlédli dárky, které si navzájem dali (Gil se taky činil a dal jim nějaké maličkosti které stvořil). Nejvíc toho ovšem pořídil James (stačilo mávnout hůlkou, nebo zajít do krámu J ). Všichni ještě dostali od Sama a Hess ještě od matky. James dostal i od Brumbála, který vždy profesorům na škole něco dal. Jako poslední si ale nechal dárek od Ginny. Poslala mu tričko na kterém byl vyobrazen Kulový blesk zepředu a zlatonka zezadu. Ještě mu poslala sošku dvou delfínků, zobrazujících srdce. Přidala i psaníčko:
 
HARRY PROSÍM VRAŤ SE. VŠEM NÁM TU MOC CHYBÍŠ.
                     TVOJE MILUJÍCÍ GINNY
PS: JEŠTĚ JEDNOU VESELÉ VÁNOCE
 
James si zničeně povzdechl. Bylo mu líto jeho přátel, ale nechtě se prozradit.
 
„Tak bando, já jdu na příčnou. Vrátím se někdy odpoledne. Hned potom začneme cvičit Hessy.“řekl a už po něm nebylo památky.
 
JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
 
Ginny ráno probudil křik jejího bratra Rona, který po celém době vyřvával že jsou vánoce a všechny budil, jak to měl vždy ve zvyku. Zvedla se tedy z postele, umyla, převlékla a sešla dolů. Tam už se pomalu trousili i ostatní kteří tam byli. Když se Ginny dala do prozkoumávání svých dárků, tak jako první upoutal její pozornost malý dárek ve zlatém papíru s cedulkou. Když se rozhlédla po dárcích ostatních tak zjistila, že každý má jeden dárek ve zlatém papíru s cedulkou, jen ten její měl ještě jednu. Podívala se na první a vyjekla překvapením. Na cedulce stálo:
 
VESELÉ VÁNOCE GINNY. TVŮJ HARRY JAMES POTTER
 
Všichni se po ní otočili.
 
„Co se děje Ginny?“zeptala se Hermiona.
 
„P-podívejte se prosím všichni na cedulky u těch dárků ve zlatém papíru.“řekla. Všichni se podívali a vydechli překvapením.
 
„Věděla jsem že je na živu.“řekla Ginny.
 
„Hele Ginny, ty máš ještě jednu cedulku. My ostatní máme jen jednu.“řekl Ron. Ginny tedy přečetla druhou cedulku.
 
„Děkuji za dárek. Moc mě mrzí že tam nejsem s vámi. Tvůj Harry.“všichni se po ní podívali.
 
„Co je?“zeptala se.
 
„Tobě se povedlo poslat mu dárek?“zeptal se Remus, který trávíl vánoce s nima .
 
„Ano povedlo. Přesvědčila jsem Hedviku že je to důležité. No a tak prostě letěla a už se nevrátila. Asi s ním zůstala.“
 
„A já si říkala, že tady Hedvika není.“řekla Molly.
 
„Mělibychom dát vědět Brumbálovi.“řekl Artur a odletaxoval se do ředitelny. K jeho štěstí tam ředitel byl.
 
„Vím co mi chceš říct Arture, že Harry žije.“řekl hned ze začátku Brumbál.
 
„Jak to víte?“zeptal se.
 
„Taky mi poslal dárek.“
 
„Mám ale ještě zprávu kterou určitě nevíte. Ginny se podařilo poslat Harrymu dárek. Přesvědčila hedviku že je to důležité. Bohužel se hedvika nevrátila, asi u něj zůstala.“
 
„Dobře Arture. Vrať se domů, jsou přeci Vánoce.“Artur se tedy odletaxoval zpět domů.
 
„Tak co?“optala se Molly.“
 
„Harry poslal dárek i Brumbálovi.“
 
„No tak co nám teda poslal?“optal se Remus a otevřel dárek. Bylo tam několik lahviček se zeleným lektvarem a k tomu dopis:
 
STOP S VLKODLAČENÍM. VYPIJ KAŽDÝ DEN VEČER JEDNU LAHVIČKU A MÁŠ PO PROBLÉMECH. VESELÉ VÁNOCE.
(tenhle lektvar se mu kdysi povedlo vytvořit)
 
Remus byl nadšen. To byl snad nejhezčí dárek který kdy dostal. Ron dostal od Harryho kulový blesk. Hermiona dostala knihu: NEJSTARŠÍ RUNY. A Ginny dostala od Harryho řetízek. Přívěšek byl v podobě hvězdy s perletí uprostřed.
Poslední komentáře
02.04.2007 09:33:38: ahoj. musím tě pochválit za tak skvělou povídku. mohl bys prosím tě co nejdříve napsat další kapitol...
16.03.2007 18:36:29: jo hezkyyyyyyy kdy bude dalsi? Prosim mrknete se na muj blog, je na effren.blog.cz ..... Byla bych ...
13.03.2007 16:40:27: supeeeeeeeeer..kdy bude další?
11.03.2007 19:40:04: prosim prosim kdy bude další??? je to skvělý...
 
Proč si hledat přátele, když tě většinou zradí? Snad protože věříš že jsou jiní, snad protože jsi sám, či už jsi propadl zoufalství?