blog vašeho vlkodlaka šibala

Je snadné zapomenout na to co je a vrátit se do reality těžší

CHAT

Anketa

Statistika

Kalendář

Harry Potter a síla samoty

2. kapitola

 Ani nevěděl jak se tam dostal, ale najednou byl před děravým kotlem. Nasadil si kapuci, kterou měl na tmavě modré mikině a vstoupil do vnitř. Vevnitř nikdo nebyl, pouze Tom, který si právě něco četl. Pronajal si pokoj a oddal se klidnému spánku.

Druhý den ráno si šel koupit novou hůlku. Potom šel k madam Malkinové pro hábity, které už potřeboval. Koupil si ze dva hábity černé barvy a jeden blankytně modrý, prošívaný červenou(trochu jiný Spiderman :-) ).Ještě si koupil nějaké oblečení, protože toho moc neměl(však víte, po buřtovi se toho moc nosit nedá). Koupil si pár knih s obranými a útočnými kouzli, ale i lektvary. Dokonce tam našel i knihy jménem: Potřebná kouzla pro přežití a Velmi  užitečná kouzla a tak si je vzal taky. Koupil si novou sovu, která nebyla tak nápadná a nemohl ho podle ní nikdo poznat (Hedviku poslal k Ronovi s varováním, ať ho nehledá a slibem, že se jednou vrátí). Když měl po nákupech, tak si šel hledat nějaké bydlení. Bohužel nic nenašel a tak si vyhledal největší les v okruhu Londýna. Ještěže si vzal tu knihu s kouzly potřebné k přežití, protože se mu teď velice hodí.

Zaplatil Tomovi za pokoj a přemístil se k onomu lesu (to našel ve velmi užitečných kouzlech a dokonce to bylo vysoce primitivní a takse mu to hned povedlo). Došel až někam do prostřed lesa a tam odstranil několik stromů, aby se tam vlezla vzhledově malá chatka. Kouzlo na dům (tady spíš chatrč) našel taky v knize s velmi užitečnými kouzli. Vzpoměl si, že to tam zapoměl začarovat proti mudlům, tak svou chybu hned napravil (coby asi dělali, kdyby tam našli holé místo bez stromů?) a ještě použil Fideliovo zaklínadlo, aby se tam nedostali ani kouzelníci. Samozřejmě to tam začaroval více kouzli, ale kdo to má vyjmenovávat že?

Když skončil s obranými kouzli, tak se pustil na vnitřek, který byl zvětšený. Vyčaroval si potřeby do kuchyně, koupelny, pracovny, úložné místnůsky (třeba na lektvary) a ložnice, kam přičarova, vchod do podzemího tunelu, kde udělal několik silně střežených místností s tlustými dveřmi a jednu nezničitelnou, ve které si hodlal skoušet nová kouzla.

Každý den chodil na příčnou a kupoval si tam Deního věštce. Ze začátku se tam psalo nejvíc o jeho zmizení, ale už s tím přestali. Ani slizké hadí oko se nikde neukazoval. Ale právě dnes, když si jen tak seděl na příčné a četl noviny, tak se ozval výbuch. Všichni se ohlédli po zdroji té rány a jako na povel, začali všichni panikařit. Jediný Harry si klidně četl dál. To všechny přítomné, kteří ho viděli udivovalo, ale nebrali ho na zřetel, radši se snažili dostat pryč. Z onoho místa totiž právě vyšel ohromný zástup vedený samotným lordem Voldemortem.

 

Žádné komentáře
 
Proč si hledat přátele, když tě většinou zradí? Snad protože věříš že jsou jiní, snad protože jsi sám, či už jsi propadl zoufalství?