blog vašeho vlkodlaka šibala

Je snadné zapomenout na to co je a vrátit se do reality těžší

CHAT

Anketa

Statistika

Kalendář

Harry Potter a síla samoty

16. kapitola

Za chvilku zazvonilo a James se rychle spakoval, aby neměli nějaké otázky. Teď měl dvě hodiny volna a tak si rychle skočil k sobě domů. Dělal to tak často kvůli Gilovi. Napadlo ho, že si ho vezme k sobě a potajnu kontaktuje Dobbyho, aby se o něj staral. Když se dostal domů, tak Gil spal. Řekl Kelly, aby sbalila prckovi věci. On si šel ještě něco pobrat z podzemí a dal to do batohu, který si kdysi pořídil. Gilovi věci odteleportoval do Bradavic a vzal Gila. (Gern a Fufi už jsou v Bradavicích).  
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
 
V Bradavicích právě probíhal potkávací debatační kroužek.
 
„Viděli jste už někdy Jamesova bubáka?“ptal se zrovna nějaký student jiných na chodbě.
 
„Ne, proč?“řekl další.
 
„Čtvťáci ho dnes viděli a říkali, že je velmi zvláštní. Z jedné poloviny to byl on a z jedné někdo jiný. Říkali, že prý ta druhá polovina měla dokonce brýle a zelené oči či co. Potom ho zlikvidoval tak, že jim ukázal vy-víte koho na dovolené a dokonce ho jmenoval.“těch pár žáků na něj hledělo nějakou tu chvíli a pak se vydali posílat dál poštu. Zaslechli to i někteří učitelé a těm to vrtalo hlavou. Všichni se shodli v tom, že by se to měl dozvědět Brumbál a tak spousta učitelů přišla pozdě.
 
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
 
Mek právě slyšela o tom bubákovi a netušila co to mělo být. Pak se jí zeptal Tod, kterého náhodou potkala.
 
„Nevíš co to má znamenat s tím bubákem?“
 
„To vážně nevím, ale možná James není ten, za koho ho považujeme.“tohle zaslechl Snape, který šel *náhodou* kolem a strhával body. Proto se tak jako ostatní vydal do ředitelny.
 
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
 
Profesoři se postupně setkávali v ředitelně a říkali co slyšeli. Když už to Brumbálznal celé, tak někdo zaklepal na dveře. Vyzval dotyčného dál a vstoupil Snape. Ten si prohlídl přítomné a pak zpustil.
 
„Mám dojem, že víte o co se jedná, ale mám asi zprávu kterou vám neřekl nikdo. Šel jsem tak okolo a potkal jsem slečnu Galadovou. Zrovna se jí pan Heryss ptal jestli neví co to znamená. Odpověděla že netuší, ale asi pan Evans není ten za koho ho máme.“dopověděl vítězně, že nikdo neměl takovou zprávu.
 
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
 
James se vrátil půl hodiny před obědem. Vyčaroval Gilovi postel a položil ho na ni. Potom zavolal Dobbyho.
 
„Pán si přeje?“
 
„Hele Dobby, teď ti řeknu tajemství, které nesmíš nikomu říct.“
 
„Ano pane, ale Dobby neví proč zrovna on?“
 
„Víš jak zmizel Harry Potter?“
 
„Dobby měl Harryho Pottera rád, jak by na to mohl zapomenout?“řekl smutně.
 
„A co když ti řeknu, že Potter stojí před tebou?“Dobby se na něj podíval a řekl.
 
„Pán měl jiné oči a nosil brýle a měl jizvu. Vy to nemůžete být.“James se usmál a sundal si jednu čočku. Dobby se na něj vykuleně díval. James si čočku zase hned vrátil.
 
„Hele, když se pořádně zadíváš, tak ji uvidíš. Je vidět mnohem míň než dřív.“s tím si k Dobbymu přiklekl, aby na něj líp viděl. Ten nějako chvíli hleděl na jeho čelo a potom ji opravdu spatřil. Vrhnul se k němu a začal ho objímat.
 
„Dobby věděl, že se pán ukáže a že je stále naživu.“poskakoval radostně po pokoji.
 
„Prosím tiše Dobby a říkej mi Jamesi.“
 
„Ano pane Jamesi.“
 
„Jenom Jamesi, Dobby.“
 
„Ano p-Jamesi.“
 
„Tak teď bych potřeboval, aby ses mi staral o Gila. Jsou mu teprve čtyři a já potřebuji, aby se o něj někdo staral, když budu učit. No a teď bych se měl stavit na obědě, aby se po mě nescháněli.“s tím se vydal na oběd.
 
……………
 
Ve velké síni byli snad všichni. Jakmile vešel, tak se na něj otočili všechny pohledy. Cítil se zvláštně. Netušil co se děje a tak se zeptal u stolu, co se děje.
 
„Po škole se roznesla podoba vašeho bubáka. Nechtěl by jste nám něco říct?“zeptal se ho s chladným výrazen Snape.
 
„A dopr.“řekl jenom a vstal od stolu. Co nejrychleji odešel ze síně a potom se rozběhl k sobě.
 
……………….
 
James otevřel dveře a viděl, jak si Gil hraje s mudlovskou stavebnicí, kterou mu pořídil.
 
„Dobby?“zeptal se James skřítka, který uklízel po Gilovi hračky.
 
„Přejete si p-Jamesi?“
 
„Donesl bys nám sem prosím jídlo? Ve velké síni by mě sežrali pohledem.“odpověděl James s úsměvem.
 
„Jistě.“odpověděl a zmizel. Po chvíli jim přinesl jídlo.
 
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
 
„Hele, nechceš se ho na to jít zeptat?“zeptala se Kathea Mek, když James vysprintoval ze síně.
 
„Nevím, možná jo.“odpověděla. Po chvíli jí to nedalo a šla za Jamesem. U jeho komnat zaklepala a po vyzvání otevřela dveře.
 
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
 
James uslyšel klepání na dveře a tak dotyčného vyzval. Dveře se otevřeli a v nich stála Mek. Věděl že přijde. V tom se tam ale přemístil Dobby a spustil:
 
„Pan Harry Potter mi musí odpustit za ten vpád, ale slyšel jsem..“dál to nedořekl protože James vykřikl.
 
„Dobby! Co jsem ti říkal? Právě jsi mě prozradil!!“Dobby se začal rozhlížet a když spatřil Mek, s úplně překvapeným pohledem, tak se začal omlouvat a řekl, že se půjde potrestat.
 
„Jen to ne Dobby. Netrestej se, máš štěstí, že je to důvěryhodný člověk.“pak se podíval na Mek, ta na něj stále hleděla velmi překvapeně.
 
„Pjď si sednout Mek. Nestůj v těch dveřích, myslím, že ti to budu muset vysvětlit.“
 
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Brumbál se otočil na Severuse a spustil:
 
„Mám tušení, že slečna Galadová se pustí za panem Evansem. Až bude odcházet, tak chci abys jí sledoval, třeba se dozvíme něco užitečného.“hned nato se Mek zvedla a šla pryč. Severus doopravdy šel za ní. Zastavil se za rohem. Potom uslyšel výkřik:
 
„Dobby! Co jsem ti říkal? Právě jsi mě prozradil!!“nebylo pochyb, že ten hlas patřil Evansovi. Potom už zaslech jenom, jak vyzívá Mek, aby si sedla. Už nemělo cenu tam zůstat, stejně tu místnost asi začaroval. Vydal se zpět do velké síně, jestli tam náhodou ředitel ještě není. Byl tam. Šel k němu a řekl co slyšel.
Žádné komentáře
 
Proč si hledat přátele, když tě většinou zradí? Snad protože věříš že jsou jiní, snad protože jsi sám, či už jsi propadl zoufalství?