blog vašeho vlkodlaka šibala

Je snadné zapomenout na to co je a vrátit se do reality těžší

CHAT

Anketa

Statistika

Kalendář

Harry Potter a síla samoty

15. kapitola

 James vyvalil oči, nečekal, že je bude poslouchat celá velká síň. A ta Brumbálova otázka…. Co si myslí že udělá? Ani nevnímal, že do něj Mek dlobe, po chvíli do něj začala rovnou bušit a když ani to nepomohlo, tak mu vrazila jednu pořádnou facku (ten byl ale zamyšlenej co? J). Podíval se na ni a řekl: 
„Za co? Sem si ji snad zasloužil?“
 
„Ne, jen si nevnímal ani když sem tu do tebe vrážela ze všech sil.“
 
„A to sem se jen zamyslel.“kroutil nevěřícně hlavou.
 
„Tak co? Bereš to?“ptala se Mek zvědavě.
 
„Radši ne.“vyhrkl hned. N a to spustili studenti prosby a ptaly se proč. Už mu to začalo lézt na nervy.
 
„Sakra, to je vzpoura nebo co!!“zařval, když se k nim přidala i Mek a někteří profesoři se ho tam taky pokoušeli dostat. Vůbec na jeho křik nereagovali a hustili do něj dál. Brumbál se nedaleko usmíval, měl dojem, že už má vyhráno. Po pár minutách toho měl dost.
 
„Dobře! Beru to, jen mi už dejte ookoj!!“musel hodně řvát, aby ho slyšeli. Studenti se usmáli a vydali se po svých věcech. James se úlevně svezl po zdi ke které ho zahnali a teď se o ni opíral.
 
„Pojďte pane Evansi, měl bych vás seznámit s povinostmi obnašející post učitele.“řekl Brumbál a James se chtě nechtě vydal za ním.
 
…………………………..
 
Probudil se a zjistil, že snídani už nestihne, ale byl by radši, kdyby se už neprobudil. Jak na to mohl přistoupit? Dnes ho čekaly naštěstí jen čtyři hodiny.
´Ode dneška zbožňuju pondělky.´řekl si, protože ostatní dny měl pět a víc hodin. No a tak se vydal na svoji první hodinu.
 
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
 
„Taky se těšíte na Niemanda?“ptal se zrovna jeden kluk z pátého ročníku svých kamarádů. Ti mu jen přikyvovali a za chvíli se otevřeli dveře. Přešel až ke katedře a začal:
 
„Dobrý den třído. Jak jistě víte, jsem profesor Evans a jsem tu proto, že jste mě k tomu donutili aneb jsem tu proto, abych vás něco naučil. Takže pukud vím, tak jste z pátého ročníku Nebelvír a Havraspár. Ještě než se mi začnete představovat, tak bych na vás měl prosbu, prosím tykejte mi, nejsem o moc starší než vy.“potom se mu začali představovat a on si je pomocí jednoho kouzla hned zapamatoval. Potom se jich ptal na to co už umí. Potom je zkoušel a dělal si o nich představu. Dál měl čtvrťáky ze Zmijozelu a Nebelvíru. Taky se představili joku s minulýma a potom je začal zkoušet. Vyvolal Kleitna Botta ze zmijozelu na zmrazovací kouzlo *freeze*. To měl předvést na svém spolužáku Perym Treyovi taktéž ze zmijozelu. Ten se měl pokusit ubránit protikouzlem *deep* .
 
„Froze!“zahřměl Kleitn. James se zděsil. Vždyť ten blb to řekl blbě. Rychle před Prym vyčaroval štít, aby se mo nic nestalo. Jakmile se kouzlo dotklo štítu, tak se odrazilo jinam.
 
„Pryč z učebny!!“zahřměl na všechny a kouzlem otevřel dveře. Studenti na nic nečekali a zdrhali, jelikož se to kouzlo odráželo nejen od štítu, ale i od všeho ostatního. Skoušel na ro všechny rušící kouzla, ale nic nezabralo. Kouzlo projelo malým dýmem, které stoupalo z nějaké rozbité věci a to se trochu oslabilo. Vyhrabal z kapsi lahvičku ze které po rozbití vychází dým (taková dýmovnice). Rychle ji rozbil. Účinek se dostavil okamžitě. Začal kašlat, ten dým opravdu nebyl zrovna nejlíp dýchatelný, ale zabít nedokázal. Pootvíral kouzlem okna a snažil se najít východ. Za stálého kašlání vyšel ven. Dveře zavřel, protože dým jimi vycházel ven. Před učebnou stáli studenti. Všiml si že dva nebelvířané chybí.
 
„Kde je Amelin a Teodor?“zeptal se opřený o zeď a bílí pomalu jak křída.
 
„Šli pro profesora Brumbála.“odpověděl někdo, ale nevěděl kdo. Měl zamlžený pohled od toho, jak ho dým štípal do očí. Zavřel oči. Po chvíli uslyšel běžící kroky. Neotvíral oči, věděl kdo přiběhl. Brumbál chvíli pozoroval bledý obličej a pak na něj promluvil:
 
„Pane Evansi?“otevřel oči a podíval se na Brumbála.
 
„Pojďte se mnou na ošetřovnu a vy studenti, běžte do velké síně.“dovedl ho na ošetřovnu a tam se m.P. dala do prohlížení. Dala mu povzbuzující a uspávací lektvar. Hned je do sebe kopl a nechal se unášet spánkem.
 
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
 
Brumbál zavolala prof. McGonagalovou a prof. Snapea. Ti jak uviděli všechny studenty čtvrtého ročníku z jejich kolejí se nestačili divit.
 
„Kde je prof. Evans?“zeptala se Mcgonagalová.
 
„Pan Evans je na ošetřovně, dva studenti nebelvíru pro mě doběhli, že se jednomu zmijozelskému chlapci nepovedlo kouzlo a to se po třídě odráželo ze všeho možného. Naštěstí nikdo nebyl zraněn.“
 
„Co tedy dělá profesor na oštřovně?“ptala se dál.
 
„Sám to selé neznám a tak bych si to chtěl vyposlechnout.“pokynul žákům a jako první se slova ujala Adyla Perská.
 
„My jsme dnes opakovali a profesor vyvolal Kleitna Botta, aby předvedl kouzlo freeze. Ten ho řekl špatně. Místo freeze řekl froze. Zmrazit měl Peryho Treje, který se měl ubránit protikledbou, kterou taky známe. Ten nevěděl co dělat, ale profesor před ním vyčaroval rychle štít. Kouzlo se odrazilo a začalo létat po místnosti. Profesor nás hned poslal pryč. Nevíme co dělal, ale pár minut to tam pořád létalo. Najednou z tama začal vycházet dým, potom vyšel ven za velkého kašle a zavřel dveře. Po chvíli jste vy, Teodor a Amelin doběhli k učebně.“
 
„To je vše?“zeptal se Snape.
 
„Ano, nic jiného nevíme.“odpověděla.
 
„Vidím, že měl jako první den perný den. Tyhle další dvě hodiny má myslím volno, tak na obědě ohlásím, že dnes už profesor Evans vyučovat nebude.“
 
……………………………..
 
Ředitel si vyjednal klid jen tím, že si stoupnul. Nadechl se a dal se do řeči.
 
„Milí studenti, jak jste si jistě všimli, tak se profesor Evans nedostavil na oběd. Určitě chcete vědět proč a já vám to povím. Všichni kdo ještě dnes mají opčm, tak místo toho mají volno, jelikož profesor leží na ošetřovně a právě spí. Se čtvrtým ročníkem měli menší nehodu s kouzlem a profesor nevypadal nejlíp. Teď by jste se měli vydat na další hodiny.“
 
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
……………………………..
 
James měl už hodně hodin se čtvrtým ročníkem a Kleitn ho dováděl k šílenství. Neustále se mu něco nevedlo a tak s ním zkusil  kouzlo acio.
 
„Acio kniha.“řekl Kleitn a místo toho vybuchl. Byla slyšet ještě jedna rána a studenti se poplašeně dívali. Zjistili, že to jenom Jame spadl ze židle. Ten se s námaho vyškrábal zpět do židle a netvářil se zrovna přívětivě.
 
„Pane Botte! Vy jste to největší nemehlo jaké jsem kdy viděl. Znáte Mek Galadovou? Ta uměla tyhle kouzla už v deseti. Do jedenácti se stihla naučit celý pátý ročník a vy tu nedokážete ani to nejlehčí a nejpitomější kouzlo, které se dá z celého čtvrtého rčníku najít. A dokonce místo abyste něco přivolal, tak vybuchnete. Běžte na ošetřovnu, nevypadáte nejlíp.“dořekl totálně vytočený. Dva zmijozelští mu pomohly na ošetřovnu. James praštil hlavou do stolu. Studenti se polekaně po něm podívali. Najednou se napřímil a součastně při tom řekl:
 
„Tak,“nestihl říct nic dalšího, protože všechny vyděsil. Usmál se na ně a pokračoval,“podíváme se, co umíte s bubákem. Stoupněte si do řady, bubák se tu za chvíli objeví.“mávl hůlkou a objevil se ta stoleček, který poskakoval. Kouzlem ho otevřel a z něj vyletěl jednou polovinou on a jednou polovinou taky on. Způlky James a způlky Harry. Všichni na to tleměli. Žáci nechápavě a James vyděšeně.
 
„Ridikulus.“řekl rychle a bubák se proměnil ve Voldemorta na pláži, jak se tam opaluje v zeleých plavkách se značkou hada. Nikdo nevěděl, kdo je ten směšný bubák a tak se k nim otočil.
 
„Tohle je prosím, Voldemort na dovolené u moře.“
Žádné komentáře
 
Proč si hledat přátele, když tě většinou zradí? Snad protože věříš že jsou jiní, snad protože jsi sám, či už jsi propadl zoufalství?